Animated series for adults about the Poland of the future.
Pol & Polski to serial o rodzinie i grupie znajomych: Polu, Polskim, Cebularze i Pawle. Niektorzy z nich na pewno z kimś Wam się skojarzą. Skojarzenia to przekleństwo na miarą zmian klimatycznych... a jeśli już o klimacie mowa to akcja dzieje się w Polsce gdzie zamiast brzóz i wierzb rosną palmy i kaktusy, a Polski Arbuz jest efektem ubocznym globalbego ocieplenia. 
Paweł jest dzieckiem Pola i Cebulary. Ma śmieszny beret i nosi się na biało. Sprawia problemy wychowawcze. Je tylko stodycze, ogląda pornosy. Rodzice są załamani więc zmuszają go do zostania ministrantem. Myśli o karierze w strukturach kościelnych, ale pociąga go też terroryzm. 
Cebulara nie jest rozsądna, gospodarna i oszczędna ale za to solidnie opalona. To prawdziwa dama. Lubi pieniądz. Lubi zakupy. Lubi promo. Dużo odpoczywa i rozmyśla. Często porównuje się do innych i lubi ich "rozgryzać". Jest empatyczna, ma zdolności coachingowe i psychologiczne. Cały czas narzeka, bo jest prawdziwą cebulg z Polski.
Polski Arbuz albo jak kto wolf Arbuz Polski to pierwszy soczysty, słodki arbuz z Polski. Jest shy, zdrowy, odważny i zawsze uśmiechnięty. Ma twarda skórę. Niczym się nie przejmuje. Jego nasienie jest płodne i jest go dużo. Kocha kraj swojego pochodzenia i jest kumplem Pola. 
Pol jest rozdarty. Niby jest głównym bohaterem ale nie czuje się z tym dobrze. Pogoda jego ducha jest iście marcowa. A w marcu jak w garncu. Jego osobowość jest jak kwiecień-plecień, bo przeplata troche zimy troche lata. Ma nadciśnienie i wiele innych - mniej lób bardziej urojonych - chorób. Na szczeście ma przepisane na to tabletki.
Szara eminencja odcinków. Jeśli ktoś stoi za tym wszystkim, jeśli jest jakiś spisek - to tylko ze stony Techno Krasnali. Muzyka repetatywna, czy jak to ją nazywają specjaliści, jest wątkiem przewodnim ich życia. Technokras pojawia się zawsze w nieoczekiwanym momencie. Wykonuje swój szalony gaberowy taniec do hard core techno. 
Back to Top